راه روشن
وبلژیون همسفر آزاده رحمانیان
چهارشنبه 22 شهریور 1396 :: نویسنده : همسفر مریم

(به نام قدرت مطلق الله)

روز دوشنبه به تاریخ ۹۶/۰۶/۲۰ لژیون چهارم به استادی خانم آزاده و حضور همسفران عزیز با دستور جلسه "از کجا به کجا" و دستور جلسه هفتگی سی دی "صحرا" راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.


 

زندگی همانند جاده ای بلند و طولانی است، که بخش هایی از جاده پر است از فراز و نشیب...یادم باشد که در پس هر فرازی فرودی هست و در ادامه هر فرودی یک فراز، خود را آماده نگاه دارم، بخش هایی از جاده زندگی خوابند و فریب. یادم باشد...

جاده ها برای رفتن ساخته شده اند نه برای ماندن، جاده ها برای گذرند نه برای قرار. بخش هایی از جاده زندگی خشن است و ترسناک، یادم باشد...ترس به خود راه ندهم و با شهامت پیش بروم چرا که خدای من نگران و نگهبان من است. بخش هایی از جاده زندگی من سرد است و برف، یادم باشد... گرمای دوستان خوب همراه مناسبی است برای سفر زندگی. بخش هایی از جاده زندگی پر پیچ و خم اند، یادم باشد...پیچ و خم لازمه راه است بدون آن زندگی یکنواخت است و کسل کننده. بخش هایی از جاده زندگی حاشیه های جالبی دارند، یادم باشد...برای لحظاتی ایستادن، لذت بردن و نفس تازه کردن، خوب است اما باید نگاهم را دوباره به جاده بدوزم. گاهی جاده ها طولانی به نظر می رسند، ره توشه یادم نرود، صبر، اندکی امید و به مقدار کافی ایمان... در زندگی جاده هایی وجود دارد که به جای مشخصی ختم نمی شوند. یادم باشد... گرفتار وسوسه نشوم و مقصد اصلی ام را فراموش نکنم و اگر اشتباه رفتم راه برگشت همواره باز است. برخی جاده ها تاریکند، یادم باشد... گاهی به آسمان نگاه کنم، جایی که ستاره ها هدایتم می کنند و فراموش نکنم مهربانترین، هدایت گرانی را از پیش خود فرستاده است تا انسان ها بی کس و بی نشان نمانند. یادم باشد...در هر جایگاه و پست و مقامی که هستم اگر خوشایندم نیست او را ناسزا نگویم چرا که تمام مسیرهای زندگی آزمایش است و امتحان ... اما اگر خشنودم از آنچه هستم دل مشغولی ها مانع از یادش نشود و همواره به خاطر داشته باشم از کجا به کجا رسیده ام، یادم باشد... هرگامی که ما به سوی او برمی داریم او پیشاپیش ده گام برداشته است. او مشتاق دیدار ماست...

این دستور جلسه یکی از موضوعات مهمی است که همچون آینه ما را در مقابل خودمان قرار می دهد و همواره وضعیتمان را، جایگاهمان را به ما یادآوری می کند که در گذشته در چه جایگاهی قرار داشته ایم و اکنون در چه جایگاهی هستیم و در آینده در چه جایگاهی قرار خواهیم گرفت... براستی ما از کجا آمده ایم و به کجا می رویم، آیا در همان صراط مستقیمی که خداوند یکتا بهشت برینش را وعد داده در حرکت هستیم یا در حاشیه ها سیر می کنیم... اگر در مسیر نور در حرکت هستیم آیا ثابت قدم بوده ایم یا در گذرگاه های سخت هنوز پایمان می لغزد... اگر در سختی و درد به سر می بریم آیا تلاشی برای خلاصی از رنج و رسیدن به گنج انجام می دهیم یا در انتظار معجزه ایم... و مسئله اینجاست که اگر رسیده ایم به گنجی که همان صراط مستقیم و ایمان است آیا قدرشناس جایگاهمان هستیم یا فراموش کرده ایم که از کجا به کجا رسیده ایم....

راهنمای عزیز ضمن عرض خسته نباشید به همسفران عزیز در این جلسه که خدمتگزار شعبه بوده اند و تبریک فراوان به همسفر زهرا عزیز در جایگاه استادی  دستور جلسه "از کجا به کجا" و دستور جلسه هفتگی سی دی "صحرا" را مورد بررسی قرار دادند...

گزیده ای از مشارکت همسفران:

همسفر مریم: این دستور جلسه به ما گوشزد می کند که درگذشته در چه جایگاهی بوده و اکنون در چه جایگاهی هستیم. اگر بخواهم این دستور جلسه را در مورد زندگی خودم بررسی کنم میتوانم اینگونه شروع کنم که مسیر زندگی من مسیری پیچ در پیچ بوده که گاهی به سمت نور حرکت می کردم و گاهی به سمت تاریکی، گاهی در مسیر بودم و گاهی منحرف از مسیر...با کوله باری از غم و اندوه و ناامیدی به کنگره آمدم و در همان جلسه اول اینجا را آرامشگاهی برای خودم یافتم و بخاطر همین آرامش هر جلسه به موقع حاضر می شدم و خودم را برای گرفتن آموزش آماده می کردم... من بواسطه آموزش هایی که در هیچ کجای دنیا همانند کنگره نمی توانستم پیدا کنم توانستم خیلی از ناخالصی های درون خودم را حل کنم بطوریکه در تمام لحظه های زندگی ام، در عصبانیت در ناراحتی در شادی و در ناامیدی این آموزش ها مانند ندایی در گوشم من را یاری می رساند و از وضعیت های سخت نجاتم میداد، من تا به امروز تغییراتی زیادی داشته ام و به حال بهتری نسبت به قبل رسیده ام و این را مدیون کنگره و راهنمای عزیزم هستم اگر بخواهم عنوانی برای از کجا به کجای زندگی ام انتخاب کنم کلمه از رنج تا گنج را نسبت می دهم و امیدوار که همه ما قدر گنجی که درونش هستیم را بدانیم و از آن به نحو شایسته ای بهره ببریم.

همسفر زهراـ ر : آمدن من هم به کنگره شاید مثل دیگران معجزه ای باشد که خدا نصیب من کرده است روزهایی بود که دیگر از همه چیز نا امید شده بودم تا اینکه به خدا گفتم خدایا تو بهتر درد دل من را میدانی یک راهی به من نشان بده تا لااقل به آرامش برسم تا اینکه تمام غصه هایم را برای تنها مونسم دوست عزیزم بازگو کردم و او به من کنگره شصت را معرفی کرد، تا پا به کنگره گذاشتم اول مات و مبهوت بودم و متوجه چیزی نمی شدم زیرا در غم های خودم غرق بودم اما کم کم احساس کردم به من انرژی می رسد و حالم بهتر شده است و تصمیم گرفتم با اینکه مسافرم به کنگره نمی آید و با آمدن من هم خیلی مخالفت می کند همین راه را ادامه بدهم و امیدوارم خدا کمکم کند که در راه مستقیم قدم بگذارم و بتوانم بهترین تصمیم ها را بگیرم.

همسفر مهتاب: نمی دانم از کجا به کجا می روم اما این را می دانم در مسیری قرار گرفتم که آرامش با من است و می دانم اگر به این راه ادامه دهم مقصد خوبی در انتظارم خواهد بود.

همسفر سمیه: من هم قبل از ورود به کنگره حال بدی داشتم، بسیار افسرده و نگران، مدام سردردهای شدیدی به سراغم می آمد اما از زمانی که به کنگره آمدم به حال خوش رسیده و تغییرات زیادی داشتم، از خداوند بزرگ می خواهم این مسیر را و این مکان را برای همه ما انسان ها محفوظ نگه دارد تا بتوانیم در مسیر نور قرار گرفته و در این مسیر پابرجا بمانیم.

همسفر الهام: من قبل از ورود به کنگره احساس می کردم تمام درها به رویم بسته شده، اعتقاد شدیدی به معجزه داشتم اما در این مورد فکر می کردم که معجزه هم برای درمان نخواهد بود، به جایی رسیده بودم که از خدا ناامید شده بودم، مسافرم تمام راه های درمان را امتحان کرده بود اما به نتیجه نرسیده بود و من روز به روز غمگین تر می شدم. در ناباوری کامل بودم که خود مسافرم گفت با چنین جایی آشنا شده و من هم با او همسفر شدم و سفری را از جهل به دانایی، از نا امیدی به امیدواری آغاز کردیم. و من برای این نعمت خدا را شکر می کنم. امیدوارم خدا برای تمام کسانی که از اعتیاد رنج میبرند این مسیر را هموار کند تا به چشم خود ببینند از کجا به کجا رسیده اند.

اکنون میپردازیم به مبحث سی دی صحرا که راهنمای عزیز بدین صورت این مبحث را آغاز می کنند...

خداوند به فرشتگان می گوید به موجوداتی که خلق کرده ام  به دیده احترام نگاه کنید زیرا نمی دانید که این موجود چه چیزی با خود حمل کرده و قرار است چه چیزی با خودش حمل کند. یکی از دلایلی که جناب مهندس می فرمایند بیماری های روحی روانی با روش های موجود قابل درمان نیست به این علت است که همه چیز برمی گردد به قبل از خلقت ما، به این معنی که قبل از اینکه من خلق شوم خدا می داند که چه اتفاقاتی برای من افتاده و باعث شده که من اکنون با این وضعیت و شرایط باشم...
 مشارکت های همسفران:

همسفر مریم: شن های صحرا و آب و اقیانوس هیچوقت ساکن نیستند، انسان هم همیشه در حرکت است و در این حرکت مشکلاتی برایش بوجود می آید. در رابطه با انسانها مثلثی داریم که عده ای خوب و عده ای بد هستند و این در صور آشکار است ولی قسمت سوم در صور پنهان است که برمی گردد به روز الست و برای ما مجهول است و به همین دلیل است که انسان را نشناخته اند و نتوانستند خیلی از بیماری ها را درمان کنند.

همسفر زهرا: افرادی که به کنگره می آیند و درمان می شوند مثل درختی هستند که از باغ بیرون زده اند و کسی نمی تواند این درخت را انکار کند و در مقابل آنها سه گروه هستند یکی تایید میکنند، یکی انکار و دیگری مخالفت. افرای که به کنگره می آیند بعد از مدتی آموزش می گیرند و این هنر راهنما است که بتواند رهجو را حفظ کند اما باید بدانیم که همه را نمی شود راهنمایی کرد و افراد کمی هستند که انسان کاملی می شوند.

 

نگارش: همسفر مریم

نوع مطلب : عملکرد لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 22 شهریور 1396 05:11 ب.ظ
سلام وتشکرازخانم زهرا بابت استادی زیبا وممنون ازخانم آزاده گلم جلسه واقعا تاثیرگذاری بود
چهارشنبه 22 شهریور 1396 05:09 ب.ظ
سلام ممنون ازمریم عزیز بابت زحمات وب وباتشکرازکمک راهنما محترم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : آزاده رحمانیان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات