راه روشن
وبلژیون همسفر آزاده رحمانیان
چهارشنبه 10 خرداد 1396 :: نویسنده : آزاده رحمانیان
به نام ایزد منان

عملكرد لژیون چهارم همسفران؛ كمك راهنما همسفر آزاده رحمانیان

موضوع : CD لنگر کشتی را بکشید


اغلب انسانها هنگامی که در شرایط سخت مانند اعتیاد ، بیماری ، مشکلات مالی و شکست های پی در پی قرار می گیرند دو نوع رویکرد دارند . یک دسته هستند که بلافاصله...

پیام های کتاب 60 درجه زیرصفر همواره آنچنان گسترده ، فراگیر و پرمحتوا هستند که تکرار مکرر آنها نه تنها ملال  آورنیست بلکه با هر بار خواندن یک مفهوم، یک دیدگاه و یک نگرش جدید به ذهن متبادر می گردد . برداشت انسان ها در هر مرحله از صعود به سمت ارزش ها با مرحله ی قبل متفاوت است . امید است که از این پیام نیز گریزگاهی حاصل شود در جهت خروج از تاریکی ها و رهسپارشدن به سمت نور ، چرا که انسان هیچ نیست مگر خواسته هایش.

 یکی از ویژگی های منفی انسان که در ابتدا به آن اشاره شده است زودباوری انسانهاست و اینکه انسان خیلی سریع تحت تاثیر کلام دیگران قرار می گیرد . خواه مثبت و خواه منفی و این در نتیجه ی عدم تفکر انسان بر روی مقصود و هدف طرف مقابل است و مدیریت احساسات تا حدود زیادی می تواند این مسئله را حل کند و اینکه اجازه ندهیم انسانها به راحتی به خاطر اهداف خود نظر ما را در مورد موضوعات و افراد مختلف عوض کنند و لازمه این امر یک تفکر قوی و هدفمند می باشد. تصویر ذهنی هر انسان نسبت به خودش ، اطرافیان و جهان پیرامونش موضوع بسیار مهمی است و کیفیت زندگی او را تا حد زیادی مشخص می کند. انسان ها در طول زندگی خود همواره در حال حکمرانی بر سیستم وجود خویش می باشند. حال در مقاطعی ممکن است این سیستم پایدار و متعادل باشد و در مقاطعی از زندگی هم ممکن است این سیستم ناپایدار و به هم ریخته باشد و البته مدیریت بر یک سیستم متعادل کار چندان دشواری نیست ولی مدیریت، یک درون به هم ریخته و آشفته ، قطعا مستلزم هنری به عنوان مدیریت بحران درونی است و انسانها دائما در حال تلاش برای از بین بردن بحران های درونی خود هستند حال چه از روش درست و چه از روش های نادرست که نتیجه ی ناآگاهی افراد هستند و تمام تلاش کنگره 60 نیز دراین راستاست که چگونه انسان ها از آن بحران و به هم ریختگی خارج شوند . البته خود انسان نقش کلیدی و سازنده ای در این مورد دارد.

در این جا انسان به پرنده ای تشبیه شده است که بر یک کشتی سوار است . این پرنده در حکم روح و یا نفس است و کشتی تمثیل جسم انسان است . سوال : منظور از این که انسان با کالبد جسمی خود به پرواز در می آید چیست ؟ انسان ذاتا موجود پویایی است و برای پیشرفت خود نیاز به حرکت دارد تا بتواند نیازهای خود را بر طرف کند و انواع و اقسام اکتشاف و اختراعات نیز از همین دست بوده است . البته همین انسان زمانی که اسیر مشکلات و رنج ها شد مانند پرنده ای است که در میان امواج اسیر شده و می خواهد حرکت کند ولی وخامت اوضاع نمی گذارد او حرکت کند و خود را از بند برهاند . ( بلد نبودن راه ) در این مقوله انسان باید به نیروهای درون خود فکر کند و از قدرت آنها قوت بگیرد. 

اغلب انسانها هنگامی که در شرایط سخت مانند اعتیاد ، بیماری ، مشکلات مالی و شکست های پی در پی قرار می گیرند دو نوع رویکرد دارند . یک دسته هستند که بلافاصله امید خود را از دست می دهند و همه چیز را به شانس و اقبال ربط می دهند و با گله و شکایت خود را محکوم به مرگ و نیستی می کنند . در این جا هم ، فرد از نیروهای درونی خود استفاده می کند ولی در جهت منفی که او را به قهقرا می برد . دقیقا مانند همسفری که در شرایط سخت قرار گرفته اما حاضر نیست نقش و قدرت خود را بپذیرد و همه چیز را به مسافرش واگذار نموده است. در نقطه مقابل این افراد ، کسانی قرار دارند که با تفکر به درون خود می روند و می گویند من باید از این طوفان خلاص شوم . اینها کسانی هستند که به نیروهای درونی خود ایمان آورده اند و می دانند که هیچ کس بهتر ازخودشان نمی تواند به آنها کمک کند . مانند همسفری که معتقد است برای داشتن حال خوش اگربهترین وفعال ترین مسافر را هم داشته باشد باز این خود اوست که با قدرت گرفتن از نیروهای درونی اش می تواند حال خوش را تجربه کند . همه چیز دردرون ماست ودربیرون خبری نیست . این نکته ای است که آقای مهندس بیان می کنند به این معنا که چیزی که ما را متحول می کند ، درون ماست ، افکار و اندیشه ماست و نه دیگران . ما با نگاه مثبت می توانیم تغییر پیدا کنیم . آنچه که خداوند در خلق انسان نهاده شامل صفت های علیم ، کریم ، رحیم ، رحمان و ... ، باید از آنها سود بجوییم و آن وقت می توانیم معلمی باشیم برای آینده ی خودمان و دیگران . زیرا ما انسان ها تا زمانی که آگاهی ، رفتار و کردار خود را تغییر ندهیم و همان جهل و افکار پوسیده ی گذشته را حمل کنیم نمی توانیم از مشکلات خلاص شویم زیرا تغییرات بایستی بنیادی و درونی باشند .

 انسانها یاد می گیرند که با افزایش ظرفیت خود با یک حرف و سخن کوچک ، مثل گذشته دیگر به هم نریزند و لازمه ی اینها کشیدن لنگرکشتی است یعنی بایستی کم کم جهل ، تعصب ، نادانی و ... را به آبها سپرد و راحت و سبکبال به راه افتاد تا به آن مرحله ی لازم از آمادگی برسیم و کم کم صدای پای استاد را بشنویم و شاهد امدادهای الهی باشیم . زندگی مانند مثلث سیاهی است که هر لحظه شکل و زاویه ای جدید از خود به ما نشان می دهد شاید در ظاهر سخت و ترسناک باشد اما با آگاهی و عبور از گذرگاه ها به راحتی می توان از آن عبورکرد و به سلامت به مقصد رسید . 

با احترام کمک راهنما همسفر آزاده رحمانیان

لژیون چهارم همسفران شعبه شیخ بهایی

نگارش متن : همسفر سارا   

نوع مطلب : عملکرد لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جمعه 10 شهریور 1396 08:58 ق.ظ
خسته نباشید و خداقوت خدمت خانم آزاده عزیز.بسیار زیبا بود...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : آزاده رحمانیان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات