راه روشن
وبلژیون همسفر آزاده رحمانیان
سه شنبه 11 مهر 1396 :: نویسنده : همسفر مریم
(به نام قدرت مطلق الله)
 در روز دوشنبه مورخ ۹۶/۰۷/۰۳ لژیون چهارم به استادی خانوم آزاده و همسفران عزیز با دستور جلسه سی دی کتاب و سی دی هفتگی خلق و خوی راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.


ما برای هر کتابی ارزش قائل می باشیم. اما کتابی که بتواند جسم و نفس انسان را به سمت روشنایی حرکت دهند و در زندگی انسان منافعی داشته باشد ارزش بسیار زیادی دارد. این منافع می تواند هم مادی و هم معنوی باشد به عبارتی روح و روان را در بر گیرد۰

 راهنمای عزیز ضمن عرض خسته نباشید و تسلیت ایام سوگواری سرور شهیدان جلسه را با گرفتن آزمون از جهان بینی یک شروع کردند. و سی دی کتاب و سی دی  خلق و خوی را مورد بحث و بررسی قرار دادند...

 

گزیده ای از مشارکت همسفران: 

همسفر الهام: شخصی که علم و دانش بالا داشته باشد و کتاب خوب را تشخیص دهد مانند به کتاب قران که انسان را از ظلمات رها می کند. دوستان می توانند دارای محبت باشند و یا تخریب باشند و یا خنثی، یعنی بود و نبودشان هیچ اهمیتی نداشته باشد روش های درمان اعتیاد هم می‌توانند خوب و یا مخرب و یا خنثی باشد... ما در هر موردی باید تفکر و اندیشه داشته باشیم.خیلی از کتاب ها هستند که درست نیستند و خیلی از افکارها هم درست نیستند،در قدیم تریاک به عنوان دارو استفاده می شد قوی ترین و موثرترین دارو بوده است. در کنگره ۶۰ از شربت اوتی به عنوان دارو استفاده می کنیم. در قدیم از حیوانات مثل شتر برای حمل استفاده می کردند و آنها را معتاد می کردند تا کارشان را سریع و راحت تر انجام دهند، مقاومت حیوانات در برابر مواد مخدر از انسانها ضعیف تر است، چرا که حیوان است. وابستگی شدیدی نسبت به مواد شبه افیونی دارند. اگر مواد مخدر طبیعی بدن از حیوانات گرفته شود باعث مرگشان میشود و در حال حاضر رها شدگان از اعتیاد در تبریز و کرمانشاه و همه جا به همدیگر کمک می کنند، لژیون تشکیل می‌دهند و راهنما تعیین می‌کنند مانند زنجیر در آمده اند تا راه و قدمی تازه برای انسان های فکور و اندیشمند که ندانسته وارد اعتیاد شده اند باز خواهد شد.

همسفر زهرا: اکنون می‌خواهیم بفهمیم چه کسی می تواند تشخیص دهد کدام کتاب خوب است؟؟ کسی که از نوشتارها و گفتارها جلوتر باشد و علم و دانش بالا داشته باشد و بتواند تشخیص دهد،گاه ممکن است علم و دانش هم بالا نباشد اما بتواند روی آن تمرکز کند، و به نتیجه برسد.

همسفر بیتا: کتاب منبع بسیار خوبی است و کتاب ها به سه دسته خوب و بد و خنثی وجود دارند، کتاب خوب باید نفس و جان انسان را به حرکت درآورد و انسان را از تاریکی به نور هدایت کنند برای انسان و منفعت داشته باشد، چه مادی و چه معنوی و چه روحی یا روانی. مثل کتاب آشپزی که نکات مثبت زیادی دارد و یا کتاب داستانی که انسان را از افسردگی بیرون می آورد و یا کتاب ۶۰ درجه و کتاب‌های آسمانی. کتاب هایی هم هست که با مطالعه آنها انسان افسرده تر می شود به طوری که انسان درست خودکشی می زند، کتاب هایی هم هست که نه ضرر دارند و نه منفعت و تحت عنوان کتاب خنثی از آنها نام برده شده است.

 نکته قابل توجه در این سی دی این است که زمانی که کتابی بد است همه دست به دست هم می‌دهند تا آن را از بازار جمع کنند و یا زمانی که یک فیلمی اجازه پخش و اکران را به آن نمی دهند همه تمایل شدید پیدا می کنند آن فیلم را ببینند حتی از طریق غیر قانونی. و جناب مهندس در همین باب می فرمایند به طور مثال اگر فیلم های مربوط به کشتار و داعشی ها و خلاف کاران را به این صورت پخش نمی کردند و از آن همه جا صحبت نمی‌ شد و آنقدر جلوی چشم دیده نمی شدند و بازگو نمی شدند به این شدت  زیادتر نمی شدند. چیزی را که نادیده بگیریم خود به خود از بین خواهد رفت، همانطور که در سی دی جهان ذهن گفته شده است به هر چیزی که فکر کنیم مانند سیاه چال ما را به درون خود فرو می برد. ما باید جهان ذهنمان را مدیریت کنیم و سعی می‌کنیم همیشه به چیزهای مثبت فکر کنیم. 
 اکنون می پردازیم به مشارکت در مورد سی دی خلق و خوی و همسفران عزیز مشارکت های شان را اینگونه ارائه دادند...

 خلق و خوی ما درست نمی‌شود مگر اینکه جسم ما در صور آشکار و پنهانش درست شود و افکار و اندیشه و جهان بینی ما درست شود.

همسفر الهام: به طور کلی روان یعنی خلق و خوب یعنی اخلاق و رفتار. یکی پرخاشجو و یکی آرام،یکی متین و یکی دم دمی مزاج ... و یکی مجنون یعنی کسی که عقلش پنهان شده است و کسی که روانی است یعنی خلق و خویش به هم ریخته است.... خلق و خوی دو چیز را به وجود می آورد.
۱) فیزیولوژی جسم
۲) تفکرات و اندیشه که میشود جهانبینی

 ما در قسمت جسم صور آشکار و صور پنهان داریم،ژن هم جز صور پنهان است، اخلاق و رفتار ها از طریق ژن منتقل نمی شود ولی به ژن مربوط است به این معنی که یک ژن دستور می‌دهد دوپامین جسم خوب کار کند و همیشه شخص سرحال باشد و یک ژن دیگر مشکل دار است و دوپامین تولید نمی کند و شخص دچار مشکل میشود. مخدر های طبیعی اثر عمیقی روی روان دارند گاهی اوقات جسم احتیاج به یک دارو دارد، به همین دلیل است که شخص مبتلا به اعتیاد ۲۰ سال ترک کرده و هنوز حالش خراب است.
 اکنون می پردازیم به یک سوال مهم که چرا ما باید در کنگره جهان‌بینی کار کنیم و تزکیه پیدا کنیم؟؟
زیرا جسم را از مواد مخدر دور کنیم، به یک جسم سالم و یک جهان بینی سالم داشته باشیم و باید بدانیم که اگر خلق و خویمان تغییر کرد در جهت مثبت هستیم.

 خداوند در کتاب قران می‌گوید در بهشت به بهشتیان خمر داده میشود، و اگر جسم دچار مشکل باشد کسی نمی تواند با صحبت درمانی یا روان درمانی یا عرفان درمانی  آن را درست کند حال می‌پردازیم به تفسیر این جمله...
جناب مهندس می گویند بهشت و جهنم ما انسان ها همین دنیایی است که در آن زندگی می کنیم و خمر در همین دنیا به شما ارائه داده می شود در صورتی که جسم و روان و جهان بینی مان در حالت تعادل باشد که بیوشیمی مان بتواند  بصورت متعادل ترشح کند. به این معنی که برای مثالً من آدم خیلی معنوی هستم و دائما در حال راز و نیاز و عبادت هستم اما از حال خوبی برخوردار نیستم، و این به این علت است که جسم من در حالت تعادل نیست، ممکن است من به بیماری‌های متعددی از جمله فشارخون چربی غلضت خون و اکثر بیماریهای دیگر مبتلا شده باشم، و اینها به صورت خیلی فشرده روی من اثر می گذارد، به طور مثال کسانی که غرور زیاد دارند به میگرن مبتلا می شوند، حسادت گوشت انسان را میخورد، کینه داشتن باعث مبتلا شدن به انواع سرطان می شود . جناب آقای مهندس می‌فرمایند زمانی که خبر بدی به شما میرسد به شما با فکر کردن به آن موضوع و پروبال دادن به آن انرژی زیادی که داشتید را از دست می دهید به طوری که حتی کارهای روزمره خود را مختل می کنید تمام سلولهای بدنتان این حال بد را به خود میگیرند، دقیقاً مانند زمانی که مولکول های آب با قرار گرفتن در جایی که انرژی آن منفی است شکل و حالت زشتی به خود می گیرند.
سیستم بدن ما هم از همین قانون پیروی می کند در واقع با قرار گرفتن در مکان های پر از انرژی منفی یا فکر کردن به چیزهای ناخوشایند و منفی این حس بد از ذهن وارد بدن می‌شود و شکل سلولهای بدن ما را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
خیلی از ما انسان ها همیشه درصدد ثابت کردن عقایدمان به دیگران و تحمیل کردنشان به آنها هستیم برای مثال ما خوردن الکل را حرام و کار زشتی میدانیم سعی بر این داریم که به دیگران  یاد بدهیم در صورتی که نمی دانیم با این کار تنها انرژی خود را هدر داده ایم، باید این را بدانیم که فرقی نمی‌کند جدی و چه آیینی را پرستش کنیم چیزی که مهم است این است که ما در صراط مستقیم باشیم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 12 مهر 1396 05:02 ب.ظ
عزیزم خیلی زیبا و جذاب بود افرین ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : آزاده رحمانیان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات