راه روشن
وبلژیون همسفر آزاده رحمانیان
شنبه 6 آبان 1396 :: نویسنده : همسفر مریم

به نام قدرت مطلق

روز پنج‌شنبه 96/۰۸/۰۴ جلسه هشتم از دور چهاردهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی  مسافر بهزاد، استادی مسافر حسین و دبیری مسافر محمدرضا با دستور جلسه اول:«وادی دوم و تاثیر آن روی من» و دستور جلسه دوم:«جشن اولین سالروز رهایی مسافر جلیل» رأس ساعت 17 شروع به کار نمود. 

مهمترین مأموریت هر انسان در هر جایگاهی با هر سطح سوادی و با هر سن و سالی این است که خودش را بشناسد که برای چه هدفی خلق شده است

سخنان استاد:

دستور جلسه امروز وادی دوم" هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر به هیچ فکر کنیم." این وادی بیشتر برای افرادی هست که اعتماد به نفس خودشان را از دست داده اند و به پوچ گرایی رسیده اند. افرادی که اعتیاد دارند اکثراً شکست های زیادی را در زندگی و خانواده و کار متحمل می شوند چون مسیر را اشتباه رفته اند و چیزی نیست که در هر موقعیتی این افراد را به موفقیت برساند. کم کم این افراد عیب را در خودشان جست و جو می کنند و خودشان را با دیگران مقایسه می کنند. این فکر به ذهنشان نمی خورد که این مسیری که می روند اشتباه است بیشتر این فکر را می کنند که توانایی انجام کارها را ندارند.

 وقتی این تفکر به دنبال شکست های پی در پی اتفاق می افتد کمین گاهی است که شیطان زهر خودش را بریزد یعنی جایی که شخص به نقطه ناامیدی می رسد و در آن ضد ارزشی که قرار دارد بیشتر فرو برود دقیقاً مثل فردی که در باتلاقی گیر کرده و هیچ امیدی به بیرون آمدن از باتلاق را ندارد یعنی تقریباً ساکن می شود و سکون شخص باعث فرو رفتن بیشتر شخص در باتلاق هست.

 این وادی به ما می گوید خودت را بشناس و دلیل اینکه بدون هیچ هدف پا به دنیا نگذاشته ای را پیدا کن. مهمترین مأموریت هر انسان در هر جایگاهی با هر سطح سوادی و با هر سن و سالی این است که خودش را بشناسد که برای چه هدفی خلق شده است. همه انسانها یک هدف اصلی و غایی دارند که رسیدن به قدرت مطلق است٬ یعنی انالله و اناالیه راجعون ولی انسان باید این را در خودش بشناسد که از چه مسیری و از چه جایگاهی به خداوند برسد. وقتی انسان خودش را شناخت و مسیر و هدفش را پیدا کرد نباید عجله کند.

 وقتی شخصی مواد مخدر مصرف می کند هدفی از زندگی ندارد ولی وقتی در مسیر درست قرار بگیرد متوجه این می شود که به چه دلیل پا به هستی گذاشته است اگر این دلیل و هدف را شناختیم تازه قدم اول را برداشته ایم که چه کاری انجام دهیم. آقای جلیل که امروز تولدشان هست یک روز گفت من حالا موقعیت خودم را شناختم الان چه کاری باید بکنم گفتم موقعیت کمک راهنمایی را داری اگر مشکل خاصی نداری شروع کن این به حرف نیست به عمل است به تلاش کردن و به سختی کشیدن می توانی چیزی را به دست آوری. وقتی انسان هدفش را مشخص کرد و خودش را در موقعیت قرار داد و سختی کشید و شروع به حرکت کرد در طول مسیر شیطان در هر لحظه در کنار ما قرار دارد و هر چیزی را مدام گوشزد می کند. اینجا باید از خودمان مراقبت کنیم زمانی که ما هدف را شناختیم و به سمتش حرکت کردیم طی طریق هم بسیار به ما کمک می کند.

دستور جلسه دوم: جشن اولین سالروز رهایی مسافر جلیل

خیلی خوشحالم که جلیل را در این جایگاه می بینم روزی که جلیل با حال خراب و احوالات بهم ریخته آمد افرادی که تازه وارد هستند٬ شاید باور نکنند که جلیل هم روزی با اخلاق و رفتار بهم ریخته آمد. ولی چیزی که جلیل را تغییر داد این بود که وقتی مسیرش را انتخاب کرد گوش به فرمان بود یعنی واقعاً موضوع را جدی گرفت مهمترین چیزی که افراد کنگره را به موفقیت می رساند در هر مقطعی چه سفر اول چه سفر دوم مسئولیتی را که قبول کردند به صورت جدی دنبال کردند. همه ما کار مهمی را داریم انجام می دهیم که این کار مهم تلاش و جدیت می خواهد و این جدیت در جلیل بود از جلیل متشکرم به خاطر نقطه تحملشان در واقع جلیل مصداق وادی نهم است و من این صبر و تحمل جلیل را به همسفرشان تبریک می گویم در امتحان کمک راهنمایی قبول شد این شانسی و همینطوری نبود چون هم خدمت می کرد و هم در مسیر آموزش بود و توانست خیلی چیزها که از دست داده بود را دوباره به دست آورد. جلیل با دوستش به کنگره آمد که دوستش تخریب کمتری داشت ولی نتوانست ادامه مسیر بدهد اما چون جلیل جدیت لازم را داشت تلاش کرد و به جایگاههای بالاتری رسید قبولی در امتحان کمک راهنمایی و تولدشان را خدمت خودشان و خدمت همسفرشان تبریک می گویم.

پس از سخنان استاد، مشارکت‌های مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سالروز رهایی مسافر جلیل را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 

اعلام سفر مسافر جلیل:

آنتی ایکس مصرفی: الکل٬ تریاک٬ شیره٬ متادون٬ قرص- مدت تخریب: ۸ سال- روش درمان: دی اس تی همراه با داروی اوتی- مدت سفر: ۱۱ ماه و ۳ روز- نام راهنما: آقای حسین- مدت رهایی: یک سال و چند ماه

آرزوی مسافر جلیل: آرزو می کنم که خداوند تمام عیب هایمان را برایمان اشکار کند تا بتوانیم یکی یکی آنها را برطرف کنیم.

آرزوی همسفر مریم: آرزوی سلامتی و طول عمر برای اقای مهندس و راهنمایان خوبمان آقای حسین و خانم آزاده دارم.

سخنان مسافر جلیل:

سلام دوستان جلیل هستم مسافر ،قبل از همه از راهنمای عزیزم تشکر می کنم و از تک تک شما عزیزانی که اینجا هستید و از راهنمای همسفرم و همسفر م ،از آقای مهندس٬ خانم آنی و آقای امین و آقای حکیمی سپاسگزارم .اگر بخواهم از دوران تخریبم بگویم  فکر می کنم از هجده سالگی بود که شروع به مصرف الکل کردم و دو  سال آخر٬ تخریبم زیادتر شد و تازه آن موقع شک کردم که ممکن است اعتیاد پیدا کرده باشم و یک روز به صورت امتحانی  الکل مصرف نکردم و دیدم که بدنم به رعشه افتاد و حالم خراب شد و لرز کردم و به عمق اعتیادم پی بردم .همسفرم آن موقع این موضوع را نمی دانستند و یک بار از من سوال کردند که تا به حال مشروب مصرف کرده ای ؟ و من انکار کردم .وقتی اوضاع را اینگونه دیدم اقدام به ترک الکل به وسیله تریاک کردم و بعد از یکی دوسال که به صورت تفریحی تریاک  مصرف کردم به فکر افتادم که ممکن است به تریاک هم اعتیاد پیدا کرده باشم و همینطور اقدام به ترک یک ماده مخدر با ماده دیگر کردم و در نهایت به قرص رسیدم و زمانی رسید که در یک روز هم قرص و هم متادون و هم تریاک و شیره مصرف می کردم .

بعد از یک مدت از این وضعیت خسته شدم چون از صبح تا شب درگیر مصرف بودم و خواب درستی هم نداشتم ،اصلا تعادل نداشتم بسیار عصبی بودم و همه زندگی ام به هم ریخته بود و نمی توانستم این وضعیت را کنترل کنم ،وزنم خیلی کم شده بود و حتی نمی تواستم به درستی غذا بخورم ،بعد از یک مدت دیدم که هیچ چیزی در زندگی ام سر جایش نیست و تقریبا همه چیزم را از دست داده بودم ،خسته شده بودم و نمی توانستم هیچ چیزی را تحمل کنم .

قبل از این که من بخواهم به کنگره بیایم خودم چند بار ترک کردم یک بار شش ماه پاکی داشتم که عین این شش ماه نمی توانستم بخوابم و درست نفس بکشم و از صبح تا شب آرزو می کردم که شب بشود و بتوانم بخوابم و از شب تا صبح می خواستم که صبح شود و دو سال آخر مصرفم هم شب تا صبح کابوس می دیدم ،وضعیت خانوادگی و شغلی ام بسیار به هم ریخته بود و ماهیانه حدود سه میلیون خرج مصرف موادم بود .

بعد از مدتی یکی از دوستانم از طریق سایت با کنگره آشنا شد و با هم به کنگره آمدیم و لی متاسفانه ایشان بعد از سه ماه از کنگره دور شدند .من در ابتدای ورودم آغازنامه آقای اشکذری را مطالعه کردم و متوجه شدم که انگار واقعا در این مکان اتفاقات خوبی می افتد و خیلی به دلم نشست .البته من دو ماه ابتدای سفرم را خیلی بد سفر کردم و اصلا منظم نبودم ،دیر می آمدم و زود می رفتم و کنگره را به شوخی گرفته بودم ولی بعد از یک مدتی  متوجه شدم که کار کنگره خیلی هم جدی است و از آن روز سعی خودم را کردم که حالم از همه بهتر باشد .مجددا از راهنمای خوبم آقای ایوبی تشکر می کنم .زمانی که من در امتحان کمک راهنمایی قبول شدم در تشکر از ایشان قدری تعلل کردم که همینجا از ایشان عذر خواهی میکنم و امیدوارم همگی در راهی که در پیش گرفته ایم موفق باشیم و نهایتا از همه شما عزیزان و از راهنمایم آقای حسین ، همسفرم و راهنمایشان  و آقای مهندس و خانواده محترمشان و همه زحمت کشان تشکر می کنم .

صحبت های کمک راهنما خانم آزاده :

خداوند بزرگ را سپاس بابت امروز و بابت این تولد زیبا ،خیلی خوشحالم که برای اولین بار در این جایگاه قرار گرفتم ،این تولد زیبا را خدمت جناب آقای مهندس ،خدمت آقا جلیل و راهنمایشان آقای حسین و خانم مریم عزیز تبریک می گویم  و تبریک ویژه ای به آقا جلیل بابت قبولی در آزمون کمک راهنمایی دارم  و امیدوارم که انشاالله تا سال دیگر همین موقع شاهد قرار گرفتن خانم مریم هم در کسوت کمک راهنمایی باشیم و همین طور همه عزیزانی که خواسته قرار گرفتن در این جایگاه را دارند ،چون که خانم مریم هم همانند مسافرشان واقعا فعال هستند در لژیون ،ایشان دبیر لژیون هستند و در وبلاگ لژیون فعالیت می کنند و پتانسیل قرار گرفتن در این جایگاه را دارند .

مسلما این عزیزان هم مثل هزاران نمونه دیگر از افرادی که به کنگره می آیند نشانه هایی از امید و امیدواری هستند چرا که از تاریکی ها ،سختی ها و مشکلات عبور کردند و خدا را شکر به نور رسیدند و راه مستقیم را پیدا کردند . امیدوارم که در این را موفق باشند .بزرگ ترین و بهترین معجزات زندگی انسانها زمانی اتفاق می افتد که مشکلات و تاریکی ها خیلی زیاد می شود و اگر که انسان صبر کند و امید داشته باشد پیروز می شود و هرچقدر که تاریکی ها عمیق تر باشند پتانسیل تبدیل شدن به نور راستین را بیشتر خواهند داشت و طبق آموزش های کنگره مشکلات هیچ وقت لعنت خداوند نیستند و نیروهای مکملی هستند که ما را به سمت نور هدایت می کنند .

جریان زندگی انسان ها به نحوی است که بلاخره یک زمانی و روزی انسان خود حقیقی اش را باز می یابد و به  خودش دست پیدا می کند ،در آن روز برخی ها اشک می ریزند و برخی لبخند می زنند ،درست است که همه ما اشک ریختیم و تاریکی ها را با تمام وجود تجربه کردیم ولی خدا را شکر و به یمن این تاریکی ها جایی را پیدا کردیم که به بهترین شکل توانستیم خودمان را پیدا کنیم و بازیابیم و دوباره با خودمان آشتی بکنیم .

به یمن آموزش های کنگره یاد گرفتیم که کفر یعنی نادیده گرفتن و انکار کردن خوبی ها ،یک انسان نا امید که وادی دوم را درنیافته همیشه حال خرابی دارد چون همیشه در پی این هست که در جهان ذهنی خودش داشته هایش را خیلی کوچک و نداشته هایش را خیلی بزرگ جلوه بدهد و به خاطر همین همیشه حال خرابی دارد و مسلما این حال خراب را به بقیه هم منتقل می کند .

از این بابت بسیار خوشحالم که سنگ بنای زندگی مشترک این عزیزان در کنگره و بر اساس آموزش های کنگره قرار گرفت و امیدوارم که تا آخر در صراط مستقیم و در این راه قشنگی که انتخاب کرده اند حضور داشته باشند .

سخنان همسفر مریم :

به نام پادشاه عالم عشق                                                            که نامش هست نقش خاطر عشق

سلام دوستان مریم هستم همسفر جلیل ،اول از همه خدار اشاکرم که اجازه داد عضوی از این مکان مقدس باشم و من را لایق دانست که این جایگاه شیرین را لمس کنم ،بسیار خوشحالم و این خوشحالی را مدیون همه خدمتگزاران کنگره به ویژه جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان و همچنین راهنماهای خوبمان آقای حسین و خانم آزاده عزیز هستیم ،واقعا ین دو بزرگوار برای ما  با جان  و دل زحمت کشیدند و تا عمر دارم برای این بزرگواران آرزوی سلامتی و شادکامی دارم .

اگر بخواهم از روزها و سالهایی بگویم که با اعتیاد رنگ و بوی تلخی به خود گرفته بود باید ساعت ها صحبت کنم ولی سعی می کنم خلاصه بگویم .بار اولی که متوجه اعتیاد آقا جلیل شدم زمانی بود که برای آزمایشات قبل از ازدواج به همراه ایشان به آزمایشگاه رفتیم و من متوجه شدم جواب آزمایش اعتیادشان مثبت است و واقعا شوکه شده بودم و در توضیح گفتند که اشتباه شده ولی من با پرس و جو متوجه شدم که اشتباهی در کار نیست و ایشان یک مصرف کننده هستند ولی به خاطر علاقه ای که به ایشان داشتم در جواب مادرم گفتم ایشان به خاطر آسیب دیدگی پا قرصی مصرف کرده اند که جواب آزمایش را موقتا مثبت کرده است و اعتماد آنها را جلب کردم و بعد از یک ماه ما با هم ازدواج کردیم .

در آن زمان من بین دو راهی عقل و دلم قرار گرفته بودم ،عقلم به من می گفت که داری وارد راه پر دردسری می شوی و دلم به من می گفت که اگر از او بگذری دیگر هیچ وقت نمی توانی او را ببینی و به ایشان گفتم که من را شرمنده دلم نکن چون من به خاطر تو خانواده خودم را گمراه کردم و آقا جلیل آن موقع به من قول داد و گفت که خیالت راحت باشد و من هم به ایشان اعتماد کردم ،اما بعد از چند روز متوجه حالت های غیر عادی ایشان و مصرف دوباره شان شدم و به طور اتفاقی خواستم که تست اعتیاد بدهد و وقتی که جواب تست مثبت شد دنیا روی سرم خراب شد و واقعا نمی دانستم که باید چکار بکنم .

ترک کردن و مصرف دوباره ایشان همینطور ادامه داشت و حدود سه سال طول کشید و من در این مدت پا به پای ایشان آمدم .من هر بار به طور اتفاقی می خواستم که تست بدهند و هر بار هم مثبت می شد و جواب ایشان این بود که به خاطر مصرف قرص کدئین است .

به همین منوال گذشت و زمانی که من فکر می کردم ایشان واقعا ترک کرده اند قرار عروسی گذاشتیم و حتی روز عروسی را هم به همه اعلام کرده بودیم که من خواستم برای بار اخر تست بدهد و خیال مرا راحت کند  که ایشان قبول نکردند و بحث بین ما بالا گرفت ،ایشان عصبانی شدند و با دست محکم به شیشه ماشین کوبیدند که آسیب دیدند و بند عشق و حرمت بین ما هم همینجا از بین رفت و من تصمیم گرفتم که اینبار  قضیه را با خانواده ام در میان بگذارم و آنها هم مرا بابت دروغی که به ایشان گفته بودم بسیار سرزنش کردند .

تخریب مواد در جلیل به قدری زیاد بود که ما که نمی توانستیم یک ساعت از هم دور باشیم ،حدود یک سال و نیم مرا ترک کردند و تلفن های ما را هم جواب نمی دادند و ما در وضعیت بلاتکلیفی قرار داده بودند  و نمی دانستیم باید چه کار کنیم و فقط در این مدت پیام هایی مبتنی بر این مفهوم به من می دادند که اگر تو مرا دوست داشتی با شرایط من کنار می آمدی و همین جوری من را می پذیرفتی  و من هم واقعا از این پیام ها ناراحت می شدم .بعد از یک سال و نیم تصمیم گرفتم که درخواست طلاق بدهم که شاید تلنگری به ایشان زده شود و این موضوع هم تاثیری روی ایشان نداشت .

یک روز به من پیام دادند که یکی از دوستانم مکانی را تحت عنوان کنگره شصت برای درمان اعتیاد پیدا کرده که امکان بازگشت در آنجا خیلی کم است ،من اول قبول نکردم که با ایشان بیایم ولی به مرور فکر کردم که شاید این مکان پایان تمام سختی هایمان باشد و حتی راهنما هم انتخاب کردم و خانم مانا ی عزیز خیلی خوب مرا راهنمایی کردند و گفتند اگر مسافرت را دوست داری یک فرصت دیگر به او بده و صبر کن و من متقاعد شدم ولی بر اثر یک سری اتفاقات یک وقفه ای در این کار افتاد و دوباره فشار عصبی زیاد شد و من از ایشان خواستم که یا باید  جلو خانواده ام به من قول بدهند و یا همه چیز را تمام کنیم و ایشان قبول نکردند  و من هم از سر لجاجت گفتم که باید از هم جدا شویم و به خاطر غروری که هر کداممان داشتیم حاضر به کوتاه آمدن نبودیم و از هم جدا شدیم ولی خدا را شکر بعد از رهایی ایشان مجددا با هم ازدواج کردیم .

هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر به هیچ فکر کنیم شاید یکی از اهداف خلقت جلیل این بوده که سر راه من قرار بگیرد و به من آرامش را یاد بدهد و شاید یکی از اهداف خلقت من هم این بوده که به ایشان بگویم خیلی وقت ها خیلی زود دیر می شود و آرامش هم در حد اعتدال خوب است و هدف ما از این جشن تولد این بوده که اگر حتی یک نفر تازه وارد در این جشن هست و سرگذشت ما را می بیند ،امیدوار بشود ،من همیشه به حکمت خداوند اعتقاد داشتم و می دانستم که حتی طلاق و جدایی ما هم بی حکمت نیست و آن یعنی ما ارزش همدیگر را بیشتر بدانیم ولی گاهی فکر می کنم که شاید در این جدایی من نقش بیشتری داشتم چون صبوری نکردم و من هم در کنگره به نوعی مسافر بودم مسافری که غرورش و منیتش را ترک کرد و دارد یاد می گیرد عجول بودن را کنار بگذارد و صبور بودن را یاد بگیرم. از ایشان ممنونم که با آمدن به کنگره باعث شد که من ارزش پیدا کنم.


تا باد چنین بادا...!نویسنده: همسفر فخری و همسفر آزاده

عکاس: مسافر حسین

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 28 مرداد 1398 03:50 ب.ظ
مبارکتون باشه انشالا واقعا ماشالا اگه میشه فیلم این روز زیبا وتاریخیتونو واسم بفرستین
سه شنبه 9 آبان 1396 11:46 ب.ظ
مریم عزیز یکبار دیگه اولین رهای به تو دوست عزیزم و مسافر اقا جلیل به اقای ایوبی و خانم ازاده گل تبریک میگم و ارزوی سالها عمر با عزت را خداوند خاستارم
شنبه 6 آبان 1396 05:08 ب.ظ
سلام مریم جون خیلی خیلی خوشحال شدم خداروشکر انشاالله درجایگاه کمک راهنمایی ببینمتون.وتبریک به مسافرشما .وتشکر ازکمک راهنمای صبور ومهربان خانم آزاده عزیز⚘⚘⚘⚘⚘⚘
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : آزاده رحمانیان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات