راه روشن
وبلژیون همسفر آزاده رحمانیان
دوشنبه 29 آبان 1396 :: نویسنده : همسفر مریم
(به نام قدرت مطلق الله)

در روز دوشنبه مورخ ۹۶/۸/۸ لژیون چهارم به خانم آزاده و همسفران عزیز با دستور جلسه سی دی بخشش و سی دی هفتگی گلریزان راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.


گاهی اوقات یک حس حالت تکرارشونده پیدا می‌کند و دائماً تکرار می‌شود و هیچ‌وقت تمام نمی‌شود و به صفر نمی‌رسد.ممکن است به حداقل برسد ولی دوباره بعد از یکسری مسائل و اتفاقات آن حس زنده می‌شود و همانند امواج بالا و پایین می‌رود و این‌گونه حس‌ها انسان را بالا و پایین می‌برد.

در ابتدا همسفران عزیز پیرامون دستور جلسه هفتگی سی دی گلریزان مشارکت کردند سپس راهنمای محترم سی دی بخشش را مورد بحث و بررسی قرار دادند. 
 
 

همسفر مریم: اگر بنای آباد باشد ولی ساکنین آن خراب باشند بنا کم کم رو به زوال می‌رود، اگر بنای هم خراب باشد ولی ساکنین آن سالم باشند بنا نیز رو به آبادانی می رود. حال این بنا می‌تواند جسم، خانه، شهر و یا کشور باشد. تخریب و تقویت جسم به دو عامل بستگی دارد یکی مراقبت فیزیکی دیگری افکار و اندیشه است. طب سنتی را باید مورد توجه قرار داد زیرا در طب سنتی هزاران سال تجربه نهفته است، امروزه برخی از انسان ها از خوک یا سوسمار استفاده می‌کنند به طوری که ابتدا آنها را شکار می کنند آنها را مخفی می کنند تا کاملا فاسد شوند و سپس از آنها استفاده می کنند مثل کسی که سبزی را شستشو میدهد خرد می‌کند سپس با روغن میسوزاند و تبدیل به زباله می‌کند و در فریزر قرار می‌دهد و بعد از یک سال مصرف می‌کند.

همسفر زهرا: ما نباید از برنج های مصنوعی استفاده کنیم برنج هایی که شکل شان همه قشنگ و منظم و دانه بلند. اما برنج طبیعی شکسته دانه زیاد دارد، برخی از ما این مواد شیمیایی را میخوریم روی آن سیگار و مواد مخدر را وارد بدن می کنیم و این ساکنین بی لیاقت شهر وجودی را به بنایی خراب تبدیل می کنیم، غذای فاسد، افکار منفی، ناامیدی خیالبافی و ... شهر وجودی را تبدیل به ویرانه می کند.

همسفر الهام: کنگره نیاز به پول و علم و متخصص دارد علم کنگره در هیچ جایی وجود ندارد، درمان از نظر ما یعنی شخصی تریاکی در انبار تریاک بخوابد و خوابش ببرد. متخصص های ما هم کمک راهنماها هستند برای پر کردن یک چاله یک فرقون خاک کافی است اما برای پر کردن یک دره باید یک کوهی خراب شود، در قدیم برای کسانی که از لحاظ مالی مشکلی پیش می آمد و یا انسان آبرومندی که به خاطر مشکل مالی به زندان افتاده برای او گلریزان میکردند این رسم بسیار زیبایی بود، ما می‌خواهیم امسال در کنگره این رسم را انجام دهیم تا به کمک همدیگر بتوانیم این مکان را برای رشد و پرورش و آموزش و درمان پابرجا و محفوظ نگه داریم.

اکنون می پردازیم به مبحث سی دی بخشش و مطالب را اینگونه آغاز می کنیم: 

گاهی اوقات یک حس حالت تکرارشونده پیدا می‌کند و دائماً تکرار می‌شود و هیچ‌وقت تمام نمی‌شود و به صفر نمی‌رسد.ممکن است به حداقل برسد ولی دوباره بعد از یکسری مسائل و اتفاقات آن حس زنده می‌شود و همانند امواج بالا و پایین می‌رود و این‌گونه حس‌ها انسان را بالا و پایین می‌برد. اگر این حس خوب باشد تخریب چندانی ندارد ولی می‌تواند در انسان حالت رکود به وجود آورد و مانع از انجام کار روزمره شود همانند فردی که به فرد دیگری علاقه‌مند می‌شود و تمامی فکر و ذهنش به سمت این علاقه می‌رود و فرد را از کارهای دیگر بازمی‌دارد. اما وقتی این حس منفی می‌شود دیگر فقط اتلاف وقت نیست بلکه مسیر انسان را عوض می‌کند و به یک مرحله دیگری پرتاب می‌کند.

این حس‌ها وقتی به وجود می‌آید یکسری اتفاقات و رویدادها رخ می‌دهد. ممکن است این اتفاقات باعث به وجود آمدن آن حس نباشد ولی آن حس را از وجود فرد بیرون می‌کشد یعنی آن حس قبلاً در فرد وجود داشته ولی با این اتفاق خاص آن حس کاملاً تحت تأثیر قرار می‌گیرد مثل کسی که در جایگاهی قرار می‌گیرد و کس دیگری آن جایگاه را از آن فرد می‌گیرد. اگر این اتفاق بیفتد دیگر ناراحتی در حد جزئی و کوتاه مدت نیست و سریع از بین نمی‌رود. در این حالت چنان احساس ناخوشی به وجود می‌آید که اگر فرد عاقل نباشد و عاقلانه فکر نکند یک کاری دست خود و دیگران می‌دهد.

در این حالات انسان‌ها درجه‌بندی می‌شوند با اکثر افرادی که برخورد می‌کنیم در حد متوسط در رنج هستند و یک درصد از آن‌ها قدرت تخریبی خیلی بالایی دارند و ممکن است اتفاقات خیلی بدی بیفتد و یک درصد دیگر وجود دارند که قدرت بخشش خیلی بالایی دارند. ولی نود و هشت درصد آن‌ها در رنج و درجه متوسط قرار دارند.

در افرادی که قدرت این حس بسیار بالا باشد و تخریب بسیار همراه دارد ممکن است این حس و تنفر چندین سال ادامه داشته باشد و مدام در حال کلنجار رفتن با خود هستند.

برای حل این مسئله باید فرد زمان مجاز بیکاری‌ام را حذف کند یعنی صحبت‌هایی که از یک شخص به شخص دیگر می‌شود و این حس را به وجود می‌آورد بدون اعتبار بداند مخصوصاً صحبت‌هایی که جنبه تخریبی دارند. در مرحله دوم این است که آن فرد را مورد بخشش قرار دهیم.

حالا باید بگوییم که علت رخ دادن این اتفاقات در چیست؟

علتش این است که همه چیز صور آشکار و پنهان دارد یعنی افکار انسان‌ها هم دارای یک صور آشکار و یک صور پنهان است یک بخش کوچکی از افکار فرد در دست خودش است و به آن اشراف دارد ممکن است بخش عظیمی از آن در دست خود فرد نباشد یعنی ما نسبت به راز دل خودمان شناخت کامل نداشته باشیم و در آینده از آن‌ها با اطلاع شویم چون در صور پنهان افکار ما انسان‌هاست.

در اینجا یک قانون قطعاً وجود دارد هر جا احساس ناخوشایندی به وجود می‌آید بین یک فرد با فرد دیگری برای مثال احساس  ناخوشایند فرد با فرد یا یک فرد با  خانواده یا اجتماع و... قطعاً یک صفت ناخوشایندی در خود فرد وجود دارد. همیشه باید احساس کنیم دو قطب وجود دارد وقتی ما از یک مجموعه‌ای احساس ناخوشایندی داریم برای مثال کسی می‌آید و به ما می‌گوید که در این مجموعه باندبازی یا پارتی‌بازی انجام می‌شود و همین باعث می‌شود ما به آن مجموعه احساس بدی پیدا کنیم یا از دروغ گفتن دیگران احساس بدی پیدا می‌کنیم این ناخوشایندی نشان‌دهنده این است که خود ما هم این صفت را داریم و تنها شرایط و بستری وجود نداشته که ظاهر بشود و اگر شرایط و بستر مناسب به وجود بیاید ما هم دقیقاً این صفت و کار را انجام می‌دهیم.

پس این به عنوان یک قانون مطرح می‌شود که هرگاه بین دو نفر درگیری پیش می‌آید این پیش‌فرض را باید داشت که من یا آن فرد با شخصی که درگیر شده صفات مشترک دارد مثل وقتی که ما می‌گوییم چرا من باید با این فرد دچار مشکل و روبرو شوم این علتش این است که دو فرد دچار مشکل صفات مشترکی دارند که خودشان هم نمی‌دانستند پس هرگاه ما نگاهمان در این مورد این‌گونه باشد بعضی از مسائل برای ما قابل‌هضم تر می‌شود. مسئله دیگری که وجود دارد اینکه چرا انسان وقتی یک ضربه شدیدی می‌خورد نمی‌تواند ببخشد و بگذرد همانند اینکه فردی یکی از عزیزانمان مانند پدر یا مادر و... را به قتل برساند یا یک خانواده را از هم جدا و نابود کند فراموش کردنش خیلی سخت است ولی بخشیدنش غیرممکن و محال می‌شود و این علتش این است که وقتی این اتفاق افتاد همیشه دو مشکل وجود دارد یکی از آن این است که انسان حق زا به جانب خود می‌دهد و برای طرف مقابل آرزوی جزای الهی می‌کند در صورتی که ممکن است فرد مقابل هم همین دعا را بکند. ولی یک اشکالی که وجود دارد این است که فرد احساس می‌کند ضربه‌ای شدید خورده که قابل جبران نیست. برای مثال می‌گوید می‌توانی پدرم را به من برگردانی یا آسیبی که به من زدی را جبران کنی؟ و همین قابل جبران نبودن کار را سخت تر می‌کند.

ولی یک نگاه دیگری که وجود دارد این است که خانه‌ای که خراب‌شده دیگر نمی‌توان همان را ساخت ولی در اینجا می‌شود خانه بهتری ساخت مقاوم تر و مستحکم تر ممکن است به آن خانه یک احساس و تعلقاتی وجود داشته باشد ولی برای این که بتوان یک خانه مستحکم تر ساخت باید حتماً بنای قبلی خراب شود. خداوند وقتی به انسان‌ها چیز بهتری عطا کند آن چیزی که قبلاً به فرد داده از او می‌گیرد یعنی وقتی می‌خواهد قدرت فیزیکی بیشتری به بنده خود بدهد قدرت فیزیکی قبلی‌اش را می‌گیرد برای مثال در خرید ماشین اقساطی ما باید ماشین قدیمی قبلی خود را تحویل دهیم تا بتوانیم ماشین جدیدی را بگیریم. پس در به دست آوردن صفات اگر کسی بخواهد بخشندگی و عشق بیشتری را کسب کند عشق و بخشندگی قبلی از فرد گرفته می‌شود البته تا یک زمان موقت و بعد عشق و بخشندگی قویتری کسب می‌کند و در این حالت کسانی که به انسان ضربه و آسیب می‌زنند ممکن است از روی نادانی باشد و یا از روی آگاهی ولی در هر صورت آن‌ها مأمور هستند تا صفتی را از انسان بگیرند و صفت جدیدتری به انسان داده شود. شاید خودشان هم به این مسئله آگاهی نداشته باشند و در پی قصد دیگری باشند.وقتی متوجه این قضیه مشویم و وقتی با بخشیدن چیز دیگر و جدیدتری به وجود می‌آید بخشیدن و گذشتن برای انسان سهل می‌شود.

پس در نتیجه اگر اتفاقی برای ما می‌افتد صفت مشترکی بین خود و آن فردی که باعث این اتفاق شده وجود دارد و اگر چیزی را از دست می‌دهیم اگر بتوانیم از آن عبور کنیم و رهایش کنیم اتفاق جدیدی در زندگی ما رخ می‌دهد. این باعث می‌شود که قدرت بخشندگی در ما به وجود بیاید و انسان‌هایی که قدرت بخشندگی را دارند قطعاً علمش را هم دارند. زیرا بخشندگی اصلاً به ظرفیت فرد بستگی ندارد چون این ظرفیت دیر یا زود گنجایشش را از دست می‌دهد. در مورد مسئله درمان اعتیاد هم همین گونه است کسی که درمان می‌شود و مواد را می‌بخشد و رها می‌کند همین رها کردنش باعث می‌شود تا چیز بهتری به دست بیاورد یعنی سیستم طبیعی ضد افیونی بدنش ترمیم شود ولی در عوض کسی که مواد را رها نمی‌کند و نمی‌بخشد سیستم شبه افیونی بدنش را نمی‌تواند ترمیم کند و از آن استفاده کند.

نتیجه می گریم اگر انسان حس بدی با خود به همراه داشته باشد هیچ‌گاه نمی‌تواند مراحل دانایی را رد کند و همیشه در حال سکون می‌ماند چون بارش خیلی سنگین است.

در ادامه این سی دی جناب امین درباره ماه رمضان صحبت می کنند:

کسی که روضه گرفته باشد و کسی که مواد مصرف می‌کند یک وجه اشتراکی دارند و آن این است که مصرف‌کننده وقتی سقوط آزاد داشته حس و حالش همانند فردی است که هشت تا نه ساعت روزه گرفته. روزه یک جور سقوط آزاد با حالت کمتر است کسانی که روزه می‌گیرند روزهای اول برایش خیلی سخت است و آرام‌آرام توانش بیشتر می‌شود حال خاصیت این امر <روزه> در چیست؟ سیستم شبه افیونی بدن انسان یک دستگاه خیلی پیچیده و حیاتی است مثل هر سیستم دیگری نیاز به سرویس و تعمیر و نگهداری دارد هر دستگاه و سیستمی در طی مدت طولانی کاراییش کاسته می‌شود و نیاز به راه‌اندازی دارد در روزه هم همین گونه است یعنی یک سال وقتی سیستم شبه افیونی مدام کار می‌کند تولید و کاراییش کم می‌شود و نیاز به راه‌اندازی دارد و این سیستم با دو کار راه‌اندازی می‌شود یکی بیسیم و دیگری با سیم. بیسیم همان افکار و حس‌ها و اندیشه‌های ماست و با سیم مواد خوراکی است که از جنس ماده است. این دو بر سیستم شبه افیونی یا سیستم ایکس ما تأثیر مستقیمی دارد در سیستم با سیم که گفته شد مربوط به خوراکی و خوردنی است روزه نام دارد که در سال یک ماه انجام می‌گردد شخصی که بتواند یک ماه کامل روزه بگیرد سیستم شبه افیونی در قسمت با سیم شروع به احیا و تقویت شدن می‌کند و راندمانش بالا می‌رود. سیستم بی‌سیم همان نماز عبادت و نیایش است که با حس و افکار و اندیشه‌های ما در ارتباط است برای مثال: فردی که افکارش مشوش است وقتی نماز می‌خواند افکار و مشغله ذهنیش کم می‌شود.در مسئله عبادت و روزه چیزی به عنوان مواخذه و گناه وجود ندارد یک فرصت است. یک امکانی است که اگر استفاده شود می‌توانیم از سیستم شبه افیونی بدنمان به خوبی استفاده نماییم و اگر این سود و منفعت و فرصت را انسان درک کند و به آن پی ببرد هیچ‌گاه نمی‌تواند ترکش کند و در روزه و عبادت زور و اجبار امکان پذیر نیست زیرا خصوصیتی که انسان را از موجودات دیگر متمایز می‌کند قدرت اختیار انسان است و اگر این اختیار از وی گرفته شود با آن مقابله می‌کند و برایش غیرقابل‌قبول می‌شود.

کمک راهنمای محترم جلسه امروز را با دعای زیبای پدیدار شدن صفت بخشش در همه ما انسان ها و برخورداری از آرامش و لذت پس از آن به پایان می رسانند....


نگارش: همسفر مریم

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : آزاده رحمانیان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات