راه روشن
وبلژیون همسفر آزاده رحمانیان
یکشنبه 29 بهمن 1396 :: نویسنده : همسفر مریم


به نام قدرت مطلق الله
روز دوشنبه مورخ۹۶/۱۱/۱۶ لژیون چهارم به استادی خانم آزاده و همسفران عزیز با دستور جلسه سی دی نگاه راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.زندگی مانند سکه‌ای درو می‌ماند که یک روی آن مادی و روی دیگر معنوی است و برای اینکه زندگی ارزشمندی داشته باشیم باید هر دو روی سکه را در نظر بگیریم این عقیده که باید دست از مسائل دنیوی بکشیم و به فکر معنویات باشیم مورد قبول نیست و ما باید در هر زمانی که هستیم سعی و تلاش کنید و بنیه های مالی خود را قوی کنیم...

ابتدا همسفران عزیز در مورد دستور جلسه هفتگی OT مشارکت نمودند سپس دستور جلسه سی دی نگاه را مورد شرح و بررسی قرار دادند.

همسفر شهره: مسافرم در مدت زمان مصرف اوتی دچار تغییرات زیادی شده است به طوری که خیلی از اخلاق ها و رفتارهای با مصرف این نسبت به قبل تغییر کرده و روز به روز در حال بهبودی میباشد.
همسفر الهام: 
برای درمان اعتیاد سه مولفه جسم و روان و جهان‌بینی مورد نیاز می باشد که برای جسم داروی شفابخش اوتی در طول ۱۱ ماه لازم است. لازم به ذکر است بدانیم که شربت اوتی راه درمان خیلی از بیماری های غیر از اعتیاد را میسر کرده است این قضیه در همه موارد صدق نمی‌کند اما شاهد این بوده ایم که خیلی از افراد با خوردن این شربت در مورد بیماری های دیگر هم به درمان رسیده اند. 

اکنون می پردازیم به مبحث سی دی نگاه و این گونه آن را شرح می دهیم:
در ابتدا جناب آقای مهندس اشاره‌ای می‌کنند به داستانی
که بر سر همه ما می آید یا شاید آمده است...ما در آفریقا بودیم و خوراکی‌های ما هم تمام شده بود. یک بومی‌ آمد پیش ما و گفت: من گیاهان آنجا را؛ یعنی آن منطقه‌ای که ما برای تحقیق انتخاب کرده بودیم، می‌شناسم و برای ما می‌خواست که خوراک تهیه کند و چند روزی هم نزد ما بود و ما به خیال آنکه او برای ما غذا تهیه می کند، از غذاهای خود به او دادیم. وقتی که خوراکی‌های ما تمام شد و به یک محل بسیار بدی رسیده بودیم، ما را رها نمود و رفت.ماجرای دیگر هم بگویم در مورد همین قضیه؛ یک نفر در یک روستایی زندگی می‌کرد. یک مشکلی برایش پیش آمد و خواست به شهر برود و گوسفندش را بفروشد. سوار الاغ شد و یک طناب به گردن گوسفند بست و رفت به شهر. وقتی وارد شد سارقان آمدند و یواش طناب گوسفند را باز کردند و گوسفند را بردند. به وسط شهر که رسید نگاه کرد و دید گوسفند نیست، شتاب‌زده و سراسیمه شد و یکی از سارقان به او گفت: که از این راه رفت و بیابان را به او نشان داد. به دنبال گوسفندش رفت و رسید به بیابان. دید یک نفر نشسته لبه یک چاه و گریه می‌کند! از او می‌پرسد که چرا ناراحتی و گریه می کنی؟! او می‌گوید: من ۱۰۰ تا سکه طلا داشتم که افتاده درون چاه و نمی‌توانم بروم و آنها را بردارم؛ اگر کسی بتواند آنها را بیاورد من بیست سکه به او می‌دهم! مرد روستایی می‌گوید: من می‌روم و برایت می‌آورم. لباس‌ها و کفش‌هایش را در می‌آورد و می‌رود داخل چاه. می‌رسد به ته چاه و می‌گوید: اینجا سکه‌ای نیست! حالا آن مرد دیگر لباس‌ها و الاغ او را برمی‌دارد و می‌رود و مرد روستایی هم در چاه می‌ماند.

این داستان به ما یاد می‌دهد که نباید الکی به کسی امیدوار باشیم و اگر چیزی را می‌خواهیم خود باید پیگیر آن شویم و تلاش کنیم تا آن را بدست بیاوریم.

راهنمای محترم  سوالی را مطرح می کنند:
- بدترین و غلط ترین نوع شرک چیست؟؟؟
همسفر بیتا: پول از تو کار از من! 
برای شراکت حتماً باید چیزی که بین دو طرف تقسیم می‌شود از یک جنس باشد مثلاً هر دو به یک اندازه سرمایه کنند یا هر دو به یک میزان کار کنند.
سوال مهم دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است: 
- شرک به چه معناست و به چند نوع است؟؟
همسفر مریم: 
شرک به معنای شریک قرار دادن است و ما در دو صورت دچار شرک شده‌ایم یکی 
زمانی رخ می دهد که ما برای خداوند شریک قائل شویم و کسی جز او را بپرستیم و دومی زمانی رخ می دهد که خوبی های دیگران را نادیده بگیریم که بهتر از ما جلوه نکنند.
قابل توجه مسافران سفر اولی که همسفرانشان فکر می‌کنند اگر با راهنمای مسافر شان صحبت کنند یا سفارش کنند یا هدیه بدهند یا...  باید بدانند که همه این کارها چیزی جز ضرر برای مسافرشان ندارد زیرا مسافران دیگر حرف شنوی از راهنمای خود ندارند یا انتظار دارویی بیشتری دارند و یا  انتظار دارد راهنمایش بیشتر از بقیه هوای کارش را داشته باشد.

در مسائل آموزش و پرورش و یا در مراحل صراط مستقیم، چیزی را که کمتر به آن توجه می‌کنند، مسائل مالی است و حتی گاهی اوقات آن را مسئله منفی می‌نامند. معنویات یعنی گذشتن از مال دنیا و... و این به عقیده من خوب نیست. انسان باید به مسائل مالی‌اش توجه کند و آن را قوی کند. نباید بی‌پول و بی‌چیز باشد. پول داشته باشد، ولی نه برای فخر فروشی! مثلاً ما قرقاول می‌خوریم هر کدام ۴۰۰ هزار تومان، این زشت است. در زمانی که خیلی‌ها نان ندارند بخورند، فخرفروشی چیز زننده‌ای است. یا در هر زمینه‌ای اگر به مسائل مالی توجه نکنیم با مشکلات زیادی مواجه می‌شویم. من این مطلب را از روز  اول به بچه‌های کنگره می‌گویم و گفتم: پس‌انداز کردن فقط برای انسان‌های پولدار نیست، بلکه پس‌انداز و صرفه جویی مال انسان‌های متوسط و فقیر است. شما اگر ۱۰۰ تومان دارید ۱۰ تومان یا ۲۰ تومانش را پس انداز کنید. ما اعضای کنگره از ۵۰ هزار نفر بیشتریم. ما باید به مسائل مالی توجه کنیم وگرنه هیچ حرکتی نمی‌توانیم انجام دهیم. ما درگذشته اگر به خزانه خود بیشتر بها می‌دادیم، در اختلافات می‌توانستیم بر مشکلات فائق آییم.
فرق نمی‌کند چه فرد، چه خانواده یا کشور یا... اگر مسائل مالی مرتب داشته باشند می‌توانند خیلی مسائل و مشکلات را حل کنند.

راهنمای عزیز مطرح کننده این سوال هستند که وقتی مشکلی پیش می آید افراد به چند دسته تقسیم بندی می شوند: 

همسفر زهرا: همیشه در مواقع خاص دو گروه جانباز، به ظاهر حبیب و رفیق و شفیق هستند و از دیگران شناسایی می‌شوند.

همیشه دو گروه به ظاهر رفیق و همراه شما هستند. آنانی که هیچ در بساط ندارند. این‌ها در مواقع مشکل جان نثارند و...! و گروه بعدی گروه مخلصین که به ظاهر آنها هم دو گروهند؛ یکی آنانی که حرف زیاد می‌زنند و اشک زیاد نثار می‌کنند. گروهی که پول نمی‌دهند، فقط حرف می‌زنند و اشک می‌ریزند و کاری هم انجام نمی‌دهند. مثل همان داستانی که جناب مهندس فرمودند؛ مردی بالای سر سگش که داشت می‌مُرد نشسته بود و گریه می‌کرد، یکی می‌پرسد که چه شده! می‌گوید: سگم از گرسنگی دارد می‌میرد، می‌گوید: در خورجین خود چه داری؟ می‌گوید: نان! بعد می‌گوید: پس کمی بده بخورد تا نمیرد، می‌گوید: نه! نان نمی‌توانم بدهم ولی گریه می‌توانم بکنم!!! و کسانی که بی‌حرف و بی‌زاری عمل می‌کنند، بایستی به این کَسان توجه بشود. یک گروه هم هستند که بدون سر و صدا و شعار دادن کار را انجام می‌دهند. این گروه بسیار مؤثر و مهم است. پس در کل یک مثلث شد؛ یک گروه که اشک می‌ریزند، یک گروه که اصلاً چیزی ندارند و یک گروه هم بدون حرف و گلایه کمک می‌کنند.

این را باید بدانیم که هر انسان ثروتمند و فاخری انسان بعد و فاصله نیست و باید به عنوان کارآفرین به آنها نگاه کنیم از نگاه غلط کاری به سرمایه غیرمنطقی و هر آن داریم منظور آنهایی است که در صراط مستقیم هستند و ما باید به اعضای کمک مالی احترام بگذاریم.
شاید خنده دار به نظر برسد اما بیشترین علم و هنر نزد مصرف کنندگان است مردم فکر می‌کنند معتادها قطعاً کارتون خواب ها و تزریقی ها هستند اما بیشترین پول بین معتادان است پای بساط می‌نشینند و معامله کلان می‌کنند کلی برج ساز داریم که مصرف کنندگان هستند. تمامی کارهای ساخت و ساز و نگهداری شعب های کنگره شصت را همین مصرف کنندگان انجام داده اند.
نتیجه ای که می توان از این سی دی برداشت کرد این است که مسائل مادی و معنوی باید در کنار یکدیگر باشند از دیدگاه کنگره شصت در  هر چیزی باید تعادل ایجاد شود، 
افراط و تفریط کاملاً بی‌معناست و از هر چیزی به اندازه و به نحوه درست باید استفاده کرد در زندگی هم مادیات اهمیت دارد و هم معنوی تا پول نداشته باشیم نمی‌توانیم به معنویاتی مثل کمک کردن به دیگران بپردازید و چیزی از معنویات ندانیم نمی‌توانیم پولی را که در دست داریم در جهت درست و صراط مستقیم استفاده کنیم از این دو مکمل یکدیگر هستند و به هر دو آنها باید اهمیت داد. 
 
گزیده ای از مشارکت همسفران درمورد سی دی هستی: 


همسفر زهرا: انسان برای این که به آسایش و آرامش برسد باید سه پارامتر جسم روان و جهان بینی را کار کنند تمام ادیان الهی به این سه پارامتر تاکید دارند و منشا بیشتر بیماری ها عدم توجه به این سه  قضیه است.
همسفر بیتا: اطلاعاتی که یک گیاه دارد با اطلاعاتی که یک درخت خرما دارد و می کنند و از نظر اطلاعاتی به قدری قوی است که از آن برای شمارش همانند انسان پارامتری نفر را به کار می‌برند و تامین کننده نیاز انسان است و یا حتی شتر را می توان منبع غنی تامین کننده نیاز انسان نام برد.

همه موجودات برای پا به هستی گذاشتن نیاز به اطلاعات و آگاهی دارند و این آگاهی و اطلاعاتی که داریم تعیین می‌کنند که ما چه انسانی باشیم اگر افسرده و غمگین هستیم به این دلیل است که اطلاعات و آگاهی کامل و تصفیه شده نداریم در همه شرایط و وضعیت های روحی و جسمی این را باید بدانیم که نباید حال خوش خود را وابسته به چیزی یا شخصی کنیم تا آن را همیشه داشته باشیم.


نگارش: همسفر مریم


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 8 اسفند 1396 02:16 ب.ظ
ممنون و سپاس گذار بسیار عالی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : آزاده رحمانیان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات