راه روشن
وبلژیون همسفر آزاده رحمانیان
یکشنبه 13 اسفند 1396 :: نویسنده : همسفر مریم
   

به نام قدرت مطلق الله 
در روز دوشنبه مورخ ۹۶/۱۲/۰۷  لژیون چهارم به استادی خانم آزاده و همسفران عزیز با دستور جلسه سی دی "کابوس" و دستور جلسه عمومی "درختکاری" و دستور جلسه هفتگی "گیرنده" راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.

  زندگی ما از سه ضلع بهشت جهنم و برزخ تشکیل شده که ما در این مثلث قرار گرفته ایم و این به ما بستگی دارد که به طرف کدام یک از ضلع ها کشیده شویم.
کابوس ها می توانند نمایشی باشند از جهنم یا کابوسها می‌توانند پرده ای از جهنم باشند و ما اگر بخواهیم از جهنم خارج شویم باید به سمت ارزش‌ها حرکت کنیم... 

 
در ابتدا همسفران عزیز در مورد دستورجلسه درختکاری مشارکت نمودند سپس سیدی کابوس را مورد شرح و بررسی قرار داده و در آخر من باب دستور جلسه هفتگی مشارکت نمودند....
خلاصه ای از مشارکت همسفران:  
همسفر الهام:‌ در موضوع درختکاری تغییر تبدیل و ترخیص وجود دارد که مثل خود ما که به کنگره می آییم شروع به تغییرات می‌کنیم و در سفر دوم تبدیل به نهال و کم‌کم زمانی که به رهایی رسیدیم رشد می کنیم و تبدیل به درختی می شویم و راهنماها به ما آموزش می دهند و با آموزش ما را آبیاری می‌کنند.


همسفر زهرا: همانطور که انسان وظیفه دارد از خود و خانواده مراقبت کنند از محیط محیط زیست خود هم باید مراقبت کنند، ما هر سال باید برای احیای محیط زیست درخت بکاریم، طبق گفته جناب مهندس هرسال درختکاری باید در منطقه های انجام شود که خیلی خشکسالی و آلودگی وجود دارد به این خاطر که درخت ها باعث میشوند آن مناطق احیا شوند و آلودگی کمتر شود، و درخت کاشتن بسته به شرایط آب و هوایی منطقه دارد.

اکنون می پردازیم به مبحث کابوس و اینگونه آغاز می کنیم: 
در اول سیدی جناب مهندس به نکته مهمی اشاره می‌کنند که همیشه با دیدن دو دسته از انسان ها لبخند می زنند: 
انسانهای روشنفکر که چند کتاب خوانده اند و فکر می کنند که خداوند هستند و بر همه چیز عالم و آگاه اند و دیگر انسان‌های خیلی متعصب که دست به هر حرکتی می‌زنند و در ضد دین حرکت می‌کنند و به خیال خود اعتقاد دارند که دین دارترین مردم هستند که این افراد را در اطراف خود زیاد میبینیم، کسانی که ظاهراً خود را انسان های مومن جلوه می‌دهند با چادر سر کردن یا گذاشتن ریش یا ... اما مهمترین چیزی را که طبق دین باید رعایت کنند که همان مهر و محبت است را ندارند و میخواهند به زور نظر خود را به دیگران القا کنند.
اکنون سوالی مطرح می شود: 
- اعتقاد روشنفکرها در مورد دین چیست؟؟؟
- دین افیون جامعه است به اعتقاد روشنفکران بی دینی مرگ جوامع است انزوال جوامع بی محبتی و بی مسئولیتی است و به عبارت دیگر بی دینی مرگ تدریجی جوامع است.
بهشت و جهنم جاری است هم در این دنیا و هم در دنیای دیگر این دقیقاً این را می‌خواهد به ما بگوید که  ای انسان تو در حیات خود را در یک مثلث قرار می‌گیری، زندگی و حیات تو در این دنیا و آن دنیا داخل یک مثلث قرار دارد یک ضلع آن بهشت و ضلع دیگر دوزخ و ضلع دیگر آن برزخ است که داخل این سه ضلع قرار داری و هر لحظه ممکن است وارد یک قسمتش بشوی.آن چیزی که علما می‌گویند جای خودش را دارد قبول است اما این نگاه هم باید قبول داشته باشیم که در همین دنیا بهشت و جهنم را احساس میکنیم برزخ را احساس میکنیم که کابوس یکی از آن نمونه هاست...
اکنون به این سوال میپردازیم: 
- چه موقع انسان کابوس می بیند؟؟؟
-‌ زمانی که انسان از تعادل خارج می شود، آن زمان که آرامش داشته باشد آسایش داشته باشد و در صراط مستقیم باشد کابوس نمی‌بیند و تنها راه خلاص شدن از کابوس های شبانه تزکیه و پالایش است.
راه درمان کابوس اصلاح است اصلاح روش زندگی، از ضد ارزش ها فاصله گرفتن به سمت ارزش‌ها، زمانی که وارد ارزش‌ها شدیم کم کم کابوسها از بین خواهد رفت.
همسفر اکرم ارتباط هاله تابان انسان و دیدن کابوس را به این صورت تعبیر می‌کنند : همانطور که در زمین آلودگی فراوان باعث سوراخ شدن لایه اوزون می شود یا در درختان با از بین رفتن برگ ها درختان آسیب می‌بینند در انسان هم با مصرف مواد مخدر افکار منفی یا انجام کارهای ضد ارزش هاله تابان از بین می‌رود پس می‌توان گفت که لایه اوزون هاله تابان کره زمین است یا برگها هاله تابان درختان هستند و در بدن انسان هم با آسیب دیدن هاله تابان تخریب ایجاد میشود و کابوس های شبانه هم می توانند نمونه ای از این تخریب‌ها باشند.
باید بدانیم که عامل از بین رفتن لایه ازون انسان یا همان هاله تابان استرس و افکار منفی می باشد که باعث بیماریهای جسمی و روحی می شود.
زمانیکه افکار منفی باعث دیدن کابوس های ما می شود و این کابوس در صورت آشکار هم خود را نشان می‌دهد مثلاً زمانی که در خواب در حال دویدن هستیم موقعی که از خواب بیدار می‌شویم احساس خستگی میکنیم، 
یا موقعی که در خواب در حال گریه کردن هستیم زمان بیدار شدن قطره های اشک را روی صورت خود احساس می کنیم و این ارتباط بین صور آشکار و صور پنهان را نشان میدهد. 
گاهی اوقات در خواب می بینیم که جانوری ترسناک اژدها قول یا هر چیز دیگری را در حال کشتن آن هستیم آن را میکشیم و نابود می‌کنیم اما تکه کوچکی از آن بزرگ شده و مجدداً تبدیل به همان جانور ترسناک می‌شود و به سمت ما حمله می کند و یا اینکه در حال دویدن هستیم و به جایی نمی‌رسیم و باز در همان جای قبلی خود هستید از این خواب این معنا و مفهوم را می توان برداشت کرد که انسان دارای بقاست، و به ما می فهماند که زندگی تکرار می شود و انسان همیشگی است در قرآن کریم گفته شده انسان در جهنم می سوزد و بعد دوباره زنده میشود و خواب های ما این تعبیر را برایمان اثبات می کند، در خواب می توانیم وارد بهشت یا جهنم شویم و آن را تجربه کنیم.
گاهی اوقات استاد یا راهنمایی پیدا نمی شود که به ما کمک کند 
و آن هم به این خاطر است که ما هنوز آماده گرفتن آموزش نبوده ایم و یا زمان آن نرسیده است زمانی که شاگرد آماده باشد صدای پای استاد را میشنود.

خلاصه ای از مشارکت همسفران در مورد سی دی گیرنده: 

همسفر شهره: بزرگترین علم علم به زندگی است و انسان باید بداند که چگونه باید زندگی کند و روابطش با دیگران چگونه باشد هدف از خلقت او چه بوده و اینکه به حیوانات گیاهان سماوات بنگرد و راجع به آنها تفکر کند.

همسفر الهام:‌ 
حواس ما عبارت است از حس شنوایی،بینایی ،چشایی ،بویایی و لامسه این حواس با هفت پیکر رابطه داشته و حس ششم رابط بین دنیای درون و بیرون است.

نگارش: همسفر مریم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 15 اسفند 1396 12:32 ق.ظ
مثل همیشه زیبا
سه شنبه 15 اسفند 1396 12:31 ق.ظ
مثل همیشه زیبا
دوشنبه 14 اسفند 1396 11:01 ب.ظ
بسیار عالی و پر از نکات آموزنده تشکر 31
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : آزاده رحمانیان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic