راه روشن
وبلژیون همسفر آزاده رحمانیان
یکشنبه 20 اسفند 1396 :: نویسنده : همسفر مریم

(به نام قدرت مطلق الله)

در روز دوشنبه مورخ ۹۶/۱۲/۱۴ لژیون چهارم به استادی خانم آزاده و همسفران عزیز با دستور جلسه "آغاز شگفت انگیز ۱ "و دستور جلسه هفتگی سی دی  'انرژی" راس ساعت مقرر آغاز به کار نمود.

انسان موجودی حریص است و در هنگام شر و بلا به التماس مشغول است و در هنگام رفع بلا همه چیز را فراموش می کند مگر آنهایی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند و دیگران را به صبر و محبت توصیه ‌کنند...

راهنمای محترم ضمن اشاره به انرژی بخش و سودمند بودن امتحانات داخلی و تشویق همسفران برای شرکت در این امتحانات و با آرزوی موفقیت برای شرکت کنندگان این امتحان جلسه را آغاز و مبحث آغاز شگفت انگیز ۱ را اینگونه مورد شرح و بررسی قرار دادند: 
مطلبی که امروز مورد بحث ما هست راجع به خود انسان هست. 

طبق فرمایشات جناب مهندس : من هیچ کتابی‌ ندیدم که بهتر از کتاب آخرین پیامبر، قرآن،به قشنگی‌ درباره انسان صحبت شده باشد،خیلی‌ از فیلسوفها و روانشناسان و روان پزشکان در مورد انسان مطلب زیادی گفته اند، ولی‌ در ادامه مشخص شده که درست نیست.مگر آن دسته از کسانی‌ که به آن تفکر و شناخت بالایی درباره انسان  دست یافته باشند. مثل مولانا یا بعضی‌ از عرفا.مطالب مولانا هیچ وقت قدیمی‌ و کهنه نمیشود با گذشت ۷۰۰-۸۰۰سال.یا مطالبی که شکسپیر درباره انسان صحبت کرده در نمایشنامه ها،همانند نمایشنمه ادموند و هلیا و ...  

جناب مهندس می فرمایند من کتابهای زیادی رو مطالعه کردم،کتابهای حجیم زیاد. کتابهای زندگینامه زیادی خوانده ام، خورش چف، رایش سوم،ژنرال آیزن هاور، چنگیز مغول،تیمور،آقا محمد خان قاجار، کتابهایی درباره مکتب هندو،بهایی گری، مسیحیت،انجیل رو خوانده ام، زبور ،اشقیای نبی را خوانده ام،کتابهای یهودی، بودایی، کتابهای یوگا، قصه طوفان و خیلی‌ کتابهای دیگر را نیز خوانده ام.تفاسیر قرآن از علامه طباطبایی، تفسیر شیخ صفی که به صورت شعر است، تفسیر خواجه عبدالله انصاری که تفسیر عرفانی و ادبی‌ دارد را خوانده ام.
تفسیر قرآن ازآیت الله طالقانی، از جوادی آملی خوانده ام.از فروید خوانده‌ام، پس اگر می‌گویم که از قرآن بهتر ندیده‌ام بی‌ پشتوانه این حرف را نمیزنم. قشنگتر از قرآن مطلبی و مکتوبی انسان را نشکافته. و مطلب دیگر این است که هیچ دینی آسانتر از دین اسلام پیدا نکرده ام، نسبت به مسیحیت و ... در مسیحیت بعد از ازدواج دیگر حق طلاق ندارید. نه میشود طلاق گرفت نه میشود با کس دیگری ازدواج کرد.مثلا: پادشاه انگلستان هنری می‌خواست زنش را طلاق بدهد و با کس دیگری ازدواج کند این اجازه را نداشت. خیلی‌ قوانین است که نمی‌توان از آنها عدول کند. همچنین قوانین بسیار سخت و پیچیده ای در یهودیت داریم. 
بعضی‌ از افراد ساده لوح ایرادهایی مطرح میکنند که مثلا چرا در اسلام زنها ارثیه نصف میگیرند. در صورتی که به این مسائل که زنها در جنگها شرکت نمیکنند زنها به سربازی نمی‌روند و زنها خرج زندگی‌ به عهدهٔ آنها نیست و ... 
- راهنمای عزیز این سوال را مطرح می‌کنند که طبق این سی دی چرا انسان آغاز شگفت انگیز نامیده شده است؟؟؟؟
همسفر مریم: به این خاطر که انسان تلفیقی از صور آشکار و پنهان است و تنها موجودی است که صور آشکار و پنهانش یکی نیست.
- همسفر زهرا مطرح کننده این سوال هستند که به چه علت ما باید صحبت پنهان و آشکار مان یکی شود؟؟؟
همسفر مریم: به این خاطر که حرف و عمل ما یکی شود.
راهنمای عزیز در تکمیل این جواب می فرمایند که اگر به خصوصیت 
گرگ دقت کنیم می‌بینیم که صورت آشکار و پنهانش است یکی است و یک حیوان درنده است و تنها قصدش شکار است اما ما انسان ها هم صور آشکار داریم و هم صور پنهان هم در ظاهر از یکدیگر تعریف و تمجید می کنیم و عشق می ورزیم و هم در باطن از یکدیگر متنفر ایم و این نشان دهنده این است که حرف و عمل یا همان صور آشکار و پنهان ما یکی نیست و مطابقت ندارد، به عبارتی انسان وقتی مراحل جمادی و نباتی و حیوانی را پشت سر می‌گذارد وارد مرحله انسانی می‌شود و صور آشکار و پنهان با هم یکی نیستند و بعد از سال‌ها آموزش و کسب دانایی به مرحله‌ای می‌رسد که صور آشکار و پنهانش یکی می شود. 
ما به زمین آمده ایم که با فراگیری علم و تجربه تلاش کنیم در صدد یکی شدن صور آشکار و پنهان و قرار بر این است که این دو بر هم منطبق شوند اما در بعضی از انسانها نه تنها این انطباق صورت نمی‌گیرد بلکه از آن هم پایین تر میروند و فرمانبردار شیطان میشوند.انسان موجودی است حریص زیانکار و پنهان کننده خدای خویش، انسان موجودی است که در زمان شر و بلا عجز و ناله می‌کنند و موقع رفع بلا ناسپاسی می کنند و همه چیز را فراموش می کنند، انسان موجودی است که به پروردگار، معلم خود هم ناسپاس است مگر آنهایی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند.
- راهنمای عزیز این سوال را مطرح می‌کنند که چرا انسان به جهان خاکی پا می‌گذارد؟؟؟

همسفر زینب: برای فراگیری آموزش، در جهان خاکی سرعت بسیار کم است اما در جهان های دیگر سرعت زیاد است و ما در این جهان فقط می توانیم آموزش و علم کسب کنیم زیرا فراگیری علم و دانش نیاز به زمان دارد.

حقیقت در اعمال و ادامه نقاب‌ از رخ برمیگیرد.
اگر ذره ای نخود حق یا باطلی زیر کوه‌ها پنهان باشه یک روز نمایان میشود.
تمام کسانی‌ که در تاریکخانه دست به جرم و جنایت میزنند یک روز آشکار میشود.
قدیم ها می‌گفتند دزد نگرفته پادشاهه، ولی‌ دزدی چیزی است که حتما گرفته میشود. در هستی‌ بالاخره یکجا گرفته میشود و به حسابها رسیدگی میشود و پرده‌ها کنار میروند، و این رحمت خداوند است.رحمت خداوند برای تمام انسانها و افراد مظلوم.
**روزی که بلرزد لرزاننده**
همانند کودکی که نمیتواند راه برود به او کمک میشود، مانند کنگره که افراد با مریضی و اعتیاد وارد می‌شوند و به آنها کمک میشود که درمان شوند، اگر این کمک را پذیرفتند یک گام به جلو رانده میشوند.اگر کسی‌ کمک را نمیپذیرد باید او را رها کرد، نمیشود که به زور کسی‌ را نجات داد، کسی‌ که دستش را نمیدهد که از دریا نجات پیدا کند که نمیشود به زور نجاتش داد.
شاید بعضی‌‌ها فکر می‌کنند که اگر به زور کسی‌ را در کنگره نگه دارند تا به درمان برسد کار نیکی‌ است ولی‌ در حقیقت این کار خیانت است .این محبت نیست بالاترین ظلم است.گاهی باید یک حرکتی انجام شود، طبق مثالی که در سی دی عنوان می شود یک نفر‌ رفت پیش یک عارف آمریکای لاتین، گفت: من بچه ای دارم که هر چه قدر به او لطف و مهربانی می‌کنم او با من بدرفتاری می‌کند و بی‌ادبی می‌کند.چکار کنم؟ 
عارف گفت: برو یک آدم زشت و بیریختی را پیدا کن و یک پولی‌ به او بده و دست بچه تو بگیر ببر بازار و در بازار دست بچه را ول کن و به به آن آدم زشته بگو این بچه را یک کتک مفصلی بزند و در همین زمان کتک زدن تو بیا بچه را از چنگال آن مرد نجات بده.مرد اینکار را انجام میدهد و بچه دیگر آدم میشود و حس می‌کند که انسان حامی‌ داشته باشد یعنی‌ چه. 

این دقیقاً همان کاری است که خداوند انجام میدهد، به دزد می‌گوید بدزد و ببر و به سگ می‌گوید بگیر.
بنابراین بعضی‌ اوقات این قضیه باید درک شود.سقوط آزاد دقیقا یکی‌ از این نقاط درک است.در مورد نظم شاگرد‌ها هم باید بسیار سفت و سخت گرفته شود. 
اگر رهجو شربتش را فراموش کرد بیاورد و یا به موقع نتوانست بخورد به او شربت ندهید تا بفهمد و درک کند که به شربت و زمانبندی‌ها پایبند باشد.وقتی‌ انسان کمکی‌ به او داده شد و‌ کمک را پذیرفت به او کمک دیگری داده میشود.اگر به یک فرد مسئولیتی داده شد و آنرا به خوبی‌ انجام داد یک مسئولیت دیگر داده میشود.ولی‌ اگر نتوانست آن مسئولیت را به درستی‌ انجام دهد و مردم را اذیت و آزار کرد دیگر به او مسئولیتی داده نمیشود.در سیستم خداوند و کاینات هم همینگونه است، اگر جایگاهی یا نعمتی به ما داده شد و ما قدر شناس بودیم و شاکر بودیم به ما بیشتر داده میشود.


خلاصه ای از مشارکت همسفران درمورد سی دی انرژی: 

همسفر الهام: 
اگر بخواهیم حس خوبی داشته باشیم باید دانایی داشته باشیم و به آگاهی لازم برسیم و این میسر نیست مگر اینکه به مرحله عمل برسیم و باید تمام هستی را دوست داشته باشیم.
همسفر مریم: 
بعضی انسانها دارای حس خوب هستند و بعضی حس بد و بعضی دیگر خنثی، اگر ما حسمان بد باشد حتی اگر از کلمات زیبا استفاده کنیم شخص مقابل متوجه حس ما می شود زیرا او هم گیرنده های حس در بدنش فعال است.
همسفر زهرا: 
ما در همه جهان ها نیاز به حس داریم حواس ما اطلاعات را دریافت می‌کنند و منتقل می‌کنند و اطلاعات آنالیز و قابل درک می شود.

باید بدانیم انسانی که حس بدی دارد باعث رنجش خودش می شود و قبل از اینکه به دیگران آسیب برساند اول از همه حس خودش خراب می‌شود حس خوب خرج دارد و ما باید برای خودمان را بگذاریم و خاصیت ذره ای خودمان را تقویت کنیم درواقع هر چیزی که باعث ارتقاء انسان می‌شود حس و حالش را تغییر می‌دهد.


نگارش: همسفر مریم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 13 فروردین 1397 08:39 ق.ظ
مریم جان خسته نباشی
دوشنبه 13 فروردین 1397 08:39 ق.ظ
مریم جان خسته نباشی
دوشنبه 21 اسفند 1396 10:55 ب.ظ
سلام وخسته نباشید .خیلی خوب بود وتشکرفراوان ازمریم عزیزبابت زحمات وب ممنون
دوشنبه 21 اسفند 1396 10:55 ب.ظ
سلام وخسته نباشید .خیلی خوب بود وتشکرفراوان ازمریم عزیزبابت زحمات وب ممنون
دوشنبه 21 اسفند 1396 10:55 ب.ظ
سلام وخسته نباشید .خیلی خوب بود وتشکرفراوان ازمریم عزیزبابت زحمات وب ممنون
دوشنبه 21 اسفند 1396 10:55 ب.ظ
سلام وخسته نباشید .خیلی خوب بود وتشکرفراوان ازمریم عزیزبابت زحمات وب ممنون
دوشنبه 21 اسفند 1396 10:55 ب.ظ
سلام وخسته نباشید .خیلی خوب بود وتشکرفراوان ازمریم عزیزبابت زحمات وب ممنون
دوشنبه 21 اسفند 1396 10:55 ب.ظ
سلام وخسته نباشید .خیلی خوب بود وتشکرفراوان ازمریم عزیزبابت زحمات وب ممنون
دوشنبه 21 اسفند 1396 10:55 ب.ظ
سلام وخسته نباشید .خیلی خوب بود وتشکرفراوان ازمریم عزیزبابت زحمات وب ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : آزاده رحمانیان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic